BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter is beszáll a biotech-versenybe

A debreceni ipari parkban épülhet fel a gyógyszergyártó új üzeme.

2008. július 22. kedd, 11:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Richter több mint 15 milliárd forintos beruházás keretein belül épít biotechnológiai úton előállítható termékek gyártására, és biotechnológiai kutatás-fejlesztésre szolgáló üzemet a debreceni ipari parkban. A gyógyszeripari társaság egy a közép-kelet-európai régióban egyedülálló üzem építéséről tett bejelentést kedden, amely a tervek szerint 110 új munkahelyet nyújt majd a fejlesztés első fázisában, egyúttal jelentősen növeli a régió versenyképességét is. A Richter a tervek szerint együttműködne a Debreceni Egyetem élettudományi tanszékének programjával is.

Bajnai Gordon gazdasági miniszter tájékoztatása szerint az egyedi beruházás-támogatási program keretein belül közvetlen kormánytámogatást kaphat a Richter beruházása- A két részből - készpénz támogatásból és adókedvezményből - álló támogatás mértéke illeszkedik a korábbi gyakorlathoz.

Az üzem engedélyeztetés folyamatban van, a Richter bejelentése szerint a beruházást még az idén megkezdik, a biotechnológiai gyár előreláthatólag 2012-ben kezdheti meg a működését. Az első két év során a gyár klinikai vizsgálathoz szükséges mintákat fog gyártani, ezt követően, 2014-től pedig a piacon is megjelenő termékek gyártása is megkezdődhet.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet