A kormány a megállapodásban azt vállalta, hogy 2010-ig, amíg a korkedvezményes nyugdíjazás új rendszerét be nem vezetik, eltörli azt a rendelkezést, amely a vezetett busz típusától, korszerűségétől teszi függővé, hogy a sofőrök mikor vonulhatnak nyugdíjba. Cserébe a KKSZ vállalta, hogy 2008 december 31-ig ebben az ügyben nem szervez újabb sztrájkot.
A Volánbusz vezetése, a KKSZ volánbuszos alapszervezete és a cég munkástanácsa közös közleményben tudatta, hogy hétfőn, azaz december 17-én a társaság valamennyi járata menetrend szerint közlekedik.
