BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn nem lesz Volán-sztrájk

A kormány megállapodott a Közúti Közlekedési Szakszervezettel (KKSZ) és két másik érdekképviselettel, így a szakszervezetek visszavonják a korkedvezményes nyugdíjazás miatti hétfői sztrájkfelhívásukat.

2007. december 14. péntek, 12:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány a megállapodásban azt vállalta, hogy 2010-ig, amíg a korkedvezményes nyugdíjazás új rendszerét be nem vezetik, eltörli azt a rendelkezést, amely a vezetett busz típusától, korszerűségétől teszi függővé, hogy a sofőrök mikor vonulhatnak nyugdíjba. Cserébe a KKSZ vállalta, hogy 2008 december 31-ig ebben az ügyben nem szervez újabb sztrájkot.

A Volánbusz vezetése, a KKSZ volánbuszos alapszervezete és a cég munkástanácsa közös közleményben tudatta, hogy hétfőn, azaz december 17-én a társaság valamennyi járata menetrend szerint közlekedik.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet