Budapest azért lett a nyolc ország egyike, mert hazánk is pályázik a 2008 utáni évekre a Dakar indulási helyszínére. Ezzel kapcsolatban Szalay Balázs a magyarországi Dakar szervezőbizottsági elnöke a Napi Online kérdésére elmondta, hogy várhatóan szeptemberben hozzák meg a végleged döntést arról, hogy indulhat-e rajt Budapestről, ám ehhez a nagyobb távolság miatt számos szervezési és egyeztetési tárgyalást kell folytatni.
A mostani tervek szerint Ausztrián és Olaszországon keresztül egy olasz kikötőből hajón vinnék át a járműveket valamelyik afrikai országba, melyen keresztül elérhetik a Dakar-útvonalat. Az biztos, hogy Nigéria és Algéria nem partner ebben. Ahhoz hogy egy ország illetve város megkaphassa a rajtolási jogot, 2 millió euró jogdíjat kell fizetni a szervezőknek, ami negyede a korábban sajtóba került összegnek. Újhelyi István szerint akár már a következő hetekben folytatott tárgyalásokon eldőlhet, hogy a későbbiekben lesz-e budapesti rajtolási helyszín. Az államtitkár szerint nagy "turisztikai" látványosságnak minősül egy Dakar-rajt, hiszen a tavalyi lisszaboni indulásra csaknem egymillió látogató volt kíváncsi.
