BUX 138926.56 0,95 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Melegedik az étkezésiutalvány-piac

Az idén sokkal több melegétel-utalványt igényeltek a cégek.

2007. március 8. csütörtök, 12:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt év során 150 milliárd forintot fordítottak a cégek különféle - dolgozóknak adómentesen adható - étkezési utalványok vásárlására. Az idei év első két hónapjában 70 százalékkal nőtt a melegétel-utalványok aránya az előző év azonos időszakához képest - mondta Bessenyey Bálint, az Étkezési Utalvány Forgalmazói Egyesülés (EUFE) elnöke egy mai sajtóbeszélgetésen.

A szervezet becsült adatai szerint a utalványforgalom mintegy 70 százalékát az EUFE tagvállalatai köztük az Accor, Chéque Déjeuner és a Sodexho francia társaságok magyar leányvállalatai adják. A fennmaradó forgalmon különböző élelmiszer-nagykereskedők, áruházláncok és kisebb cégek osztoznak. A tavalyi mintegy 150 milliárd forintos összforgalom egyébként éves szinten 10-15 százalékos növekedést jelent, ami arányos azzal, amennyivel az étkezési utalványok adómentes értéke növekedett.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet