BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra drágul a baromfi

Ha nem lesz újabb megbetegedés, akkor két hét múlva véget lehet vetni a hazai madárinfluenza-zárlatnak. A kór lecsengését jelzi, hogy augusztustól 5 százalékkal drágul a baromfihús - írja a Népszabadság.

2006. július 27. csütörtök, 09:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A gyengébb lábakon álló feldolgozók számára végzetes csapás volt a madárinfluenza hírére kitört fogyasztási pánik, amikor alig fogyott a baromfihús az üzletekben. Mások súlyos veszteségek árán ugyan, de túlélték a kór első támadását. Magyar József, a szentesi Hungerit Rt. vezérigazgatója elmondta: német kereskedőkkel folytatott tárgyalásain kiderült, hogy a magyar vízi szárnyasok piacának használt, hogy a Bács-Kiskun megyei betegség miatt több 100 ezer madarat 'kivontak' a forgalomból. A mérsékelt hiány miatt korrekt árakon lehetett Németországban kacsát és libát eladni.

A Hungeritnek a zárlat alá vont régióban 118 ezer szárnyasa volt. Bárány László, a Baromfi Terméktanács elnöke közölte: itthon is kezd helyreállni a megcsappant fogyasztás. Az ágazat szereplőinek fontosak az árak is, és már harmadik hónapja 20 százalékkal visszafogták a csirketermelést. A kényszerből 20 százalékkal visszafogott árakból húsvétkor visszaszereztek 10 százalékot, s a napokban a kereskedőkkel folytatott egyeztetések nyomán úgy tűnik, hogy augusztustól visszanyerhetnek újabb 5 százalékot.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet