Ez az első olyan versenyhivatali eljárás ugyanis, amely a júniusban életbe lépett új kereskedelmi törvényen alapul - írja a Magyar Hírlap.
A szövetség tavaly már panaszt tett a versenyhatóságnál a polcszervizcégek feltételezett árkartellje miatt, mivel az áruházlánc által kiválasztott hat társaság a szolgáltatás óránkénti díját a korábbi átlagosan 600-ról átlagosan 750 forintra növelte. A Magyar Hírlap értesülései szerint a polcszervizt ellátó vállalkozások azért kértek többet a beszállítóktól, mert őket is megsarcolja a Tesco. Az egyik cég név nélkül nyilatkozó vezetője a lapnak korábban elmondta, hogy a kereskedelmi vállalat részére óránként és emberenként 150 forintot kell fizetniük.
