BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágulnak a Volán-tarifák?

A Volán-társaságok szeretnék elérni az illetékes minisztériumoknál, hogy a további veszteségek elkerülése érdekében évközi áremelést hajthassanak végre.

2005. április 27. szerda, 16:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cégek a múlt évben 7,3 százalékos áremelésre tettek javaslatot az idei évre vonatkozóan, annak érdekében, hogy veszteségeik ne növekedjenek. A cégek előterjesztése túlzónak találtatott, így az illetékes tárcák mindössze 4,5 százalékos áremelést engedélyeztek Volán-társaságok számára.
Az vállalatok ezért a közlekedési tárcához (GKM) fordultak, hogy tegye lehetővé az évközi áremelést. A GKM illetékese ennek kapcsán elmondta: folynak az egyeztetések az ügyben. Jelenleg a Pénzügyminisztériumban azt vizsgálják, hogy az esetleges áremelést mikortól léphetne életbe.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet