A cégek a múlt évben 7,3 százalékos áremelésre tettek javaslatot az idei évre vonatkozóan, annak érdekében, hogy veszteségeik ne növekedjenek. A cégek előterjesztése túlzónak találtatott, így az illetékes tárcák mindössze 4,5 százalékos áremelést engedélyeztek Volán-társaságok számára.
Az vállalatok ezért a közlekedési tárcához (GKM) fordultak, hogy tegye lehetővé az évközi áremelést. A GKM illetékese ennek kapcsán elmondta: folynak az egyeztetések az ügyben. Jelenleg a Pénzügyminisztériumban azt vizsgálják, hogy az esetleges áremelést mikortól léphetne életbe.
