BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Samsung után a Sony is idehozná a tévégyártást?

Magyarország is szerepel a Sony konszern televíziógyárának kiszemelt helyszínei között – írja az Expansión spanyol gazdasági lapra hivatkozva a Világgazdaság.

2003. július 17. csütörtök, 10:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán elektronikai óriásnál azt tervezik, hogy a barcelonai Viladecavalls üzemben folyó katódcsöves színestévé-gyártásra alkalmas kapacitásokat Kelet-Európába telepítik át. A bérköltség-megtakarítási szándékkal fontolóra vett döntés nyomán Magyarország vagy Szlovákia lehet a befutó, mivel mindkét országban van már termelőüzeme a cégnek. A hírt a magyar Sony-érdekeltségeknél még nem erősítették meg. A leghosszabb ideje magyar telephelyen működő, de külföldi tulajdonú színestévé-gyár a Samsung jászfényszarui üzeme, ahol évi hárommillió darabot szerelnek össze.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet