A japán elektronikai óriásnál azt tervezik, hogy a barcelonai Viladecavalls üzemben folyó katódcsöves színestévé-gyártásra alkalmas kapacitásokat Kelet-Európába telepítik át. A bérköltség-megtakarítási szándékkal fontolóra vett döntés nyomán Magyarország vagy Szlovákia lehet a befutó, mivel mindkét országban van már termelőüzeme a cégnek. A hírt a magyar Sony-érdekeltségeknél még nem erősítették meg. A leghosszabb ideje magyar telephelyen működő, de külföldi tulajdonú színestévé-gyár a Samsung jászfényszarui üzeme, ahol évi hárommillió darabot szerelnek össze.
