Bár a kormány 2008. december 31-ig mentességet kapott Brüsszeltől arra, hogy a megkövetelt 57 százalékos szintre tornássza fel a cigaretta jövedéki adóját, az utóbbi két adóemelés után már időarányosan előtte jár a tervnek - írja Népszabadság.
A cél a költségvetési bevételek növelése volt, és a siker nem maradt el: előző év első öt hónapjához képest idén 15 milliárd forinttal több jövedéki adó származott a dohánytermékek értékesítéséből. A cigaretta egekbe szárnyaló ára a régió vezetőjének kétes dicsőségét hozta az országnak: míg a legkedveltebb árkategóriájú füstölnivaló nálunk 356 forintba kerül dobozonként, addig Lettországban már 135 forintnyi valutáért megkapjuk ugyanazt a paklit. Szlovákiában száz forinttal olcsóbb a cigaretta, Romániában pedig a Marlboro egy dobozáért csak 200 forintnak megfelelő összeget kérnek.
