BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nálunk a legdrágább a cigaretta

A folyamatos adóemelések következtében a környező országokhoz képest ma már nálunk a legdrágább a cigaretta.

2003. július 3. csütörtök, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a kormány 2008. december 31-ig mentességet kapott Brüsszeltől arra, hogy a megkövetelt 57 százalékos szintre tornássza fel a cigaretta jövedéki adóját, az utóbbi két adóemelés után már időarányosan előtte jár a tervnek - írja Népszabadság.

A cél a költségvetési bevételek növelése volt, és a siker nem maradt el: előző év első öt hónapjához képest idén 15 milliárd forinttal több jövedéki adó származott a dohánytermékek értékesítéséből. A cigaretta egekbe szárnyaló ára a régió vezetőjének kétes dicsőségét hozta az országnak: míg a legkedveltebb árkategóriájú füstölnivaló nálunk 356 forintba kerül dobozonként, addig Lettországban már 135 forintnyi valutáért megkapjuk ugyanazt a paklit. Szlovákiában száz forinttal olcsóbb a cigaretta, Romániában pedig a Marlboro egy dobozáért csak 200 forintnak megfelelő összeget kérnek.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet