BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vigyázz, pizzafutár, jön a fogyasztóvédelem!

A fogyasztóvédelmi ellenőrök tapasztalatai szerint tavaly az ellenőrzött üzletek felében voltak hiányosságok. Az idén a készétel-házhozszállítók is a felügyelet kiemelt figyelmére számíthatnak.

2003. február 25. kedd, 14:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavaly ellenőrzött kereskedelmi egységek felénél találtak kifogásolni valót a fogyasztóvédelmi felügyelők, azaz a helyzet a korábbi évekhez képest nem javult, de nem is romlott - derült ki a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség (FVF) mai sajtótájékoztatóján. A bírságok teljes összege emelkedett, a tavalyelőtti 597 millió forintról 630 millióra.

Sok veszélyes termék forgalmazását tiltotta meg a felügyelet, ezek listáját a hatóság közzétette és hamarosan olvasható lesz az interneten is. Az FVF főigazgatója, Huszay Gábor kiemelte, hogy tavaly javult a tejek, tejtermékek minősége, s javulás tapasztalható a termékbiztonság területén is, illetve a lábbelik fogyasztói tájékoztatásában, az ár feltüntetésben.

Kedvezőtlen ugyanakkor, hogy a vásárokon és piacokon végzett ellenőrzések során a nyershús, húskészítményeknél hiányoztak az állatorvosi igazolások. Az építési célú termékek ellenőrzése során a kereskedelmi egységek nehezen tudják igazolni a termék biztonságos voltát. Huszay úgy értékelte az FVF tevékenységét, hogy az ellenőrzéseknek piacjavító hatása van.

A felügyelet idei ellenőrzési tervében - a szokásos vizsgálatokon túl - szerepelnek a gyógy-idegenforgalmi helyek, az új autók eladása és reklámozása, az élelmiszerek biztonságának dokumentálása, illetve gyermekjátékok vizsgálata is. Megkezdődött a készételt házhoz szállító cégek ellenőrzése és ezt a témát teljes folyamatában vizsgálják az ellenőrök, s kiemelt figyelemmel kísérik a dohánytermékek és szeszesitalok értékesítésének körülményeit is.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet