BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A külföldiek már alig vesznek magyar ingatlant

Rohamosan csökken a Magyarországon ingatlant vásárló külföldiek száma. A jelek szerint telítődött a piac, bár az is lehet, hogy csupán a kereslet csappant meg - írja a Népszabadság.

2003. február 21. péntek, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vidéken elsősorban a nyugati határszélen, illetve a Balaton partján, illetve a Balaton-felvidéken volt korábban jellemző az elsősorban osztrák, német ingatlanvásárló. A számok itt is csökkenő tendenciát mutatnak, az viszont érdekes, hogy a külföldiek sokszor honfitársuknak adják el a lakást, a házat.

Csökken a külföldiek érdeklődése a magyarországi ház-, lakás- és telekingatlanok iránt. A fővárosban ugyanakkor erőteljes a kereslet az irodaházakra, megélénkült a már bérbe adott épületek adásvétele is. Több megyében sok esetben külföldiek külföldiektől, alkalmasint éppen honfitársaiktól vásárolnak magyarországi ingatlanokat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet