BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csillag szerint természetes a Philips-leépítés

A Philips szombathelyi monitorgyártásának részleges kitelepítése egy természetes ipari átrendeződési folyamat jele, ugyanis amíg a holland cég egy egyszerűbb termék gyártását egy olcsóbb munkaerőt kínáló országba helyezi át, addig Győrben 400 munkahely teremtésével egy bonyolultabb termék gyártásába kezd - jelentette ki Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter.

2003. január 14. kedd, 15:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca vezetőjének szavai - amelyek a Flextronics Sárvári Ipari Park integrátori parki címének átadásakor hangzottak el - vélhetően nem lelkesítik fel a szombathelyi elbocsátottakat.
Csillag szerint a jövőben hasonló átrendeződésekre kell számítani. A miniszter kijelentette, hogy a folyamatot a minimálbér megemelésén keresztül az előző kormány is siettette, ugyanis az jócskán megemelte a költségeket, a jövedelmekre pedig az árfolyampolitika gyakorolt negatív hatást. A tárca vezetője arra számít, hogy bár az idén lesznek ilyen elbocsátásokról szóló hírek, az új alapítású üzemek száma meghaladja a bezártakét.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet