A tárca vezetőjének szavai - amelyek a Flextronics Sárvári Ipari Park integrátori parki címének átadásakor hangzottak el - vélhetően nem lelkesítik fel a szombathelyi elbocsátottakat.
Csillag szerint a jövőben hasonló átrendeződésekre kell számítani. A miniszter kijelentette, hogy a folyamatot a minimálbér megemelésén keresztül az előző kormány is siettette, ugyanis az jócskán megemelte a költségeket, a jövedelmekre pedig az árfolyampolitika gyakorolt negatív hatást. A tárca vezetője arra számít, hogy bár az idén lesznek ilyen elbocsátásokról szóló hírek, az új alapítású üzemek száma meghaladja a bezártakét.
