BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Philips ötszáz dolgozót épít le magyar monitorgyárában!

A Royal Philips Electronics kedden bejelentette, hogy CRT (képcsöves) monitorgyártását Szombathelyről Kínába tervezi áthelyezni, három hónap múlva. A lépés a monitorpiacon tapasztalható egyre élesebb verseny eredménye. Várhatóan ötszáz dolgozót küldenek el. A gyártás a Philips meglévő, kínai monitorgyártó létesítményeibe kerül át, mivel ezek a gyárak a termelési nagyságrendből adódó előnyöket kínálnak.

2003. január 14. kedd, 09:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A monitorpiac árcsökkenése váratlan méreteket öltött, ami többek között a CRT-től az LCD (lapos) monitorok felé való gyorsabb elmozdulás eredménye - áll a a cég közleményében.

A leépítés a szombathelyi monitorgyárban mintegy ötszáz főt érint. A Philips a magyar szabályozásnak megfelelően megkezdi a tárgyalásokat többek között a szakszervezettel valamint az üzemi tanáccsal - közölte a cég.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet