BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy magyar feltaláló szerint az Adidas felhasználta ötletét

Egy magyar feltaláló, Oroszi László szerdai sajtótájékoztatóján arról tájékoztatta a médiát, hogy az Adidas Budapest Kft. piacra dobott, Predator Mania fantázia nevű cipőmárkájában az ő ötletét használta fel.

2002. június 26. szerda, 16:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Oroszi néhány hete kapta meg az Európai Szabadalmi Hivataltól azt a hivatalos értesítést, miszerint a találmány - a labda lekezelését és irányítását segítő cipő - már több mint öt éve az ő tulajdona, s mindez 24 európai országra érvényes. (Oroszi a Magyar Szabadalmi Hivataltól már 1997-ben védjegyoltalmat kapott.) Az Adidas Budapest egyelőre nem nyilatkozott hivatalosan lapunknak. Információink szerint a feltaláló a peren kívüli megegyezés kudarca esetén százmillió forintos kártérítésért perel.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet