A járműkereskedelemmel foglalkozó magyarországi cégek 35,5 ezer négyzetméter kiállítási területet vettek igénybe - mondta el Kőrösvölgyi Tamás kiállítási igazgató - , ebből mintegy 22,3 ezer négyzetméteren személyautókat mutatnak be. Idén először a haszonjármű márkaimportőrök teljes létszámban vonultatják fel modelljeiket 5,7 ezer négyzetméteren. Rajtuk kívül alkatrész-forgalmazók, garázsipari cégek és autós szaklapok is kiállítanak. A Napi Online kérdésére az igazgató elmondta: a Suzuki azért nem vesz részt a kiállításon, mert ragaszkodtak az A pavilonhoz, ahol a Hungexpo nem tudott megfelelő méretű területet felkínálni nekik. A Hungexpo felajánlotta, hogy a Suzuki egy külön pavilonban állítson ki, ezt azonban az autógyártó nem fogadta el.
Az idei Autószalon ismét felkerült a nemzetközi autószövetség (OICA) listájára, amelyről 1999-ben a szervezet román alelnökének elutasítása miatt került le a budapesti rendezvény. Győző Gábor, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnöke arról tájékoztatott, hogy az idei Budapesti Autószalonon minden eddiginél több, összesen 29 gépjárműimportőr cég vesz részt, köztük először a Mazda. Az eseményen számos autópremier lesz, így például a Citroen, a Peugeot, a Mercedes, a Toyota, a Mitsubishi mutatja be megújult modelljeit, a Ford pedig a teljesen új Fiestát, a Skoda az új kategóriájú Superbet hozza el. Az Opel világpremierként itt mutatja be a Combo kishaszonjárművét.
