Katona Kálmán elmondta: amennyiben a vita nem rendeződik, ez éves szinten 24 milliárd forint kiadást jelent az MVM-nek, amelynekfinanszírozására havi 1 milliárd forint hitelt kellene felvennie a cégnek.
Az áramszolgáltatók továbbra is visszatartják a kiszámlázott összegek mintegy 6 százalékát - mondta az elnök-vezérigazgató. Hozzátette: az MVM az erőműveknek folyamatosan fizet a vásárolt áramért.
Katona Kálmán szólt arról, hogy már szakmai egyeztetésen van az új villamosenergia-törvény tervezete, amely véleménye szerint alkalmas a kiegyensúlyozott piaci szerkezet létrehozására. Úgy vélte: az MVM érdekei nem sérülnek túlságosan az új jogszabállyal. Reményei szerint az Országgyűlés még a nyári szünet előtt napirendjére tűzi a jogszabályt.
