BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az áramszolgáltatók közel nyolcmilliárddal tartoznak az MVM-nek

A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. elnök-vezérigazgatója az Industria kiállításon tartott sajtótájékoztatón egyebek mellett közölte, hogy az MVM megindította a választott bírósági eljárást az áramszolgáltatókkal kialakult számlakifogásolási vitában - adta hírül az MTI. Az áramszolgáltatók tartozása jelenleg eléri a 7,9 milliárd forintot.

2001. május 22. kedd, 14:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Katona Kálmán elmondta: amennyiben a vita nem rendeződik, ez éves szinten 24 milliárd forint kiadást jelent az MVM-nek, amelynekfinanszírozására havi 1 milliárd forint hitelt kellene felvennie a cégnek.
Az áramszolgáltatók továbbra is visszatartják a kiszámlázott összegek mintegy 6 százalékát - mondta az elnök-vezérigazgató. Hozzátette: az MVM az erőműveknek folyamatosan fizet a vásárolt áramért.
Katona Kálmán szólt arról, hogy már szakmai egyeztetésen van az új villamosenergia-törvény tervezete, amely véleménye szerint alkalmas a kiegyensúlyozott piaci szerkezet létrehozására. Úgy vélte: az MVM érdekei nem sérülnek túlságosan az új jogszabállyal. Reményei szerint az Országgyűlés még a nyári szünet előtt napirendjére tűzi a jogszabályt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet