BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy millióra büntették a Citibankot

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 30 napon belül megfizetendő négymillió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Citibankot - áll a Magyar Tőkepiac mai számában.

2001. január 17. szerda, 11:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PSZÁF a bírság megfizetése mellett arra is kötelezte a bankot, hogy a magyar jogszabályoknak megfelelően és magyar nyelven is készítse el számlarendjét, valamint a konszolidációs számviteli politikára, az elszámoltatás rendjére, a szigorú számadás alá vont bizonylatok és a nyomtatványok kezelésére, nyilvántartására és ellenőrzésére vonatkozó szabályzatát. Ehhez hasonlóan kell elkészítenie a Citibanknak a határidős, illetve az opciós és swap-ügyletek elszámolására, valamint nyilvántartására vonatkozó szabályzatát is.
Ezen túlmenően a felügyelet előírta a banknak, hogy befektetéseit a magyar jogszabályok szerinti szabályzat alapján 2000. december 31-ig teljes körűen minősítse és ez alapján képezze meg a szükséges mértékű céltartalékot.
A PSZÁF kötelezte a hitelintézetet arra is, hogy a magyar jogszabályoknak megfelelően járjon el a peres ügyek, a kamatok függővé tétele, valamint az értékpapírok árából kimutatott kamatok elszámolása és az egyedi nagybetétektől való függés számítása során.
A felügyelet határozata értelmében a banknak olyan intézkedési tervet kell elkészítenie, amely alapján a belső ellenőrzés 2001. június 30-ig elvégzi a határozatban, valamint a felügyelet átfogó vizsgálati jelentésében foglalt egyéb észrevételek végrehajtásának ellenőrzését.
A vizsgálat alapján készült jelentést a banknak 2001. július 31-ig kell megküldenie a felügyelet részére.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet