BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbanás után zuhant a Mol: pirosban zárt a magyar tőzsde

Csökkenéssel zárta a pénteki kereskedést a Budapesti Értéktőzsde: a BUX index közel 1 százalékot veszített értékéből, elsősorban a Mol részvényeinek gyengülése miatt. A befektetői hangulatra rányomta a bélyegét a társaság tiszaújvárosi telephelyén történt reggeli robbanás híre.

2026. május 22. péntek, 17:50

Fotó: Facebook/Tiszaújváros Krónika - robbanás a Mol tiszaújvárosi telephelyén
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 903,94 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel, 129 728,50 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 20,1 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Takács András, az Equilor Befektetési Zrt. részvényelemzője az MTI-nek elmondta: a BUX-ot a Mol húzta le, a vállalat tiszaújvárosi telephelyén pénteken reggel történt robbanás után jelentősebben esett a részvény árfolyama.

A többi vezető részvény inkább oldalazott, de végül mindegyik kisebb mínuszban zárt. A forgalom nem volt magas a magyar tőzsdén a hét utolsó kereskedési napján - tette hozzá.

  • A Mol 94 forinttal, 2,4 százalékkal 3828 forintra csökkent, 4,6 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,25 százalékkal 39 800 forintra esett, forgalmuk 10,7 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 0,68 százalékkal 2622 forintra gyengült, forgalma 1,1 milliárd forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,25 százalékkal 12 000 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 9174,90 ponton zárt pénteken, ez 35,31 pontos, 0,38 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Vígh Gábor
Vígh Gábor
Vezető szerkesztő
A világlátott veterán azt csinálhatja, amit szeret: rácsodálkozik a világra, kérdéseket tesz fel, szerkeszthet, véleményeket közöl és ütköztet. Iskolára kereskedelmi üzemgazdász és történész. Közel áll hozzá a diplomácia, a külpolitika, a nemzetközi kapcsolatok, az autóipar és a vidékfejlesztés. A VG parlamenti tudósítójaként ’93-ban kezdett. Az ezredforduló előtt vezette a médiarovatot a Kreatívnál, írt a Figyelőnek, a Marketing és Médiának és a Menedzser Magazinnak. Dolgozott az MTV-nek és az induló RTL Klubnak. 18 évnyi külföldi munkavállalás után, a magyarországi médiához az online- és a print bulvárban tért vissza a Borsnál, majd 2023-tól az Economx szerkesztője, újságírója.

Ez is érdekelhet