BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel 750 milliós részvénycsomagot kapott Hernádi Zsolt a Moltól

Nagyon megérte pénteken Mol csúcsvezetőnek lenni: megérkeztek a juttatások, ingyen részvények formájában.

2025. január 17. péntek, 20:22

Fotó: MTI / Szigetváry Zsolt
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mol törzsrészvényekkel gazdagodtak pénteken az olajtársaság csúcsvezetői. A hosszú távú részvénytulajdonosi javadalmazási politika részeként több topmenedzser is térítés nélkül jutott részvényekhez a Mol Munkavállalói Résztulajdonosi Program Szervezettől – az erről szóló közlemény a BÉT honlapján jelent meg.

Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató juttatása (ellenérték nélkül) 258 527 darab Mol-papír. Ha a cég első embere úgy dönt, hogy hétfőn a tőzsdén eladja a részvényeket, akkor a pénteki záróérték alapján (2 886 forint) 746,1 millió forintot tehetne zsebre.

Persze dönthet úgy is, hogy megtartja a részvényeket, a Mol-papírok ugyanis jelentős diszkonttal forognak a többi blue chiphez és a régiós olajtársaságokhoz képest is. Idén a Mol részvények árfolyama már 5,7 százalékkal emelkedett, szóval erősen kezdték az évet a Mol-papírok.

  • Molnár József vezérigazgató 148 222 darab Mol-részvényt kapott,
  • helyettese, Világi Oszkár 87 900 darab részvényben részesült,
  • Bacsa György stratégiai igazgató számláján 72 755 részvény landolt,
  • Marton Zsombor igazgató munkáját 51 860 darab Mol-papírral ismerték el,
  • Ortutay Zsuzsanna, a Mol-csoporthoz tartozó horvát INA elnöke 50 514 darab részvényt kapott,
  • Ratatics Péter – aki a fogyasztói szolgáltatások üzletágat irányítja – 66 595 értékpapírt vihet haza,
  • Simola József pénzügyi vezérigazgató helyettest 57 355 darab,
  • míg Szabó Gabriel igazgatót közel 47 ezer darab részvénnyel jutalmazta a cég.
Sárosi Viktor
Sárosi Viktor
A főiskola elvégzése után rögtön újságíróként kezdtem dolgozni, már akkor is hiány volt a gazdasági területen mozgó kollégákból, ezért én is ilyen témákkal kezdtem foglalkozni. A szakterület szép lassan a tőzsde és tágabb értelemben vett pénz- és tőkepiac lett, amit ettől függetlenül is követek, mivel magánbefektetőnek is tartom magam, a portfóliómat aktívan kezelem. A Népszava gazdasági rovata után a 2000-es évek elején az Index tőzsde és gazdaság rovatai következtek, innen pedig kitérő a reklámügynökségek, nyomdai produkciós cégek felé. Majd ismét tőzsdei újságírás, 2017-től a nyomtatott, később az online Világgazdaságnál, most pedig az Economxnél. Szakterületek: magyar tőzsdei cégek, állampapírok, forintárfolyam, befektetési alapok.

Ez is érdekelhet