BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelkedett a gáz ára

Az európai indexek még nem találják az irányt.

2024. november 7. csütörtök, 09:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vegyesen indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön.

  • A londoni FTSE-100 index 0,13 százalék,
  • a frankfurti DAX30 index pedig 1,08 százalék növekedést,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,1 százalék csökkenést jelzett a kereskedés kezdetén.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 index 0,45 százalékkal erősödött.

A csütörtöki tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 2 centtel, 74,94 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 0,23 százalékkal (6,10 dollárral), 2670,20 dollárra csökkent.

Az európai gázár az irányadónak számító TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, decemberi határidős jegyzésben megawattóránként 41,05 eurón állt 9 órakor, ami 1,65 százalékkal magasabb a szerdai záróértékéhez képest. A gázár három hónapja 43,20 eurón, egy éve 51,05 eurón, két éve 94,71 eurón zárt.

Kilenc órakor az euró 408,73 forintra gyengült a szerda kora esti 409,65 forintról, a svájci frank jegyzése 435,68 forintról 434,30 forintra csökkent, a dolláré pedig 381,87 forintról 380,13 forintra süllyedt.

Az euró jegyzése 1,0753 dollárra erősödött a szerda kora esti 1,0738 dollárról.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet