BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elzárták a kőolajcsapot: reagált a Mol

Technikai problémák miatt nem érkezett meg az orosz tranzitdíj az ukránoknak. A Mol dolgozik a megoldáson, egyelőre több hétre elegendő a betárazott kőolaja van. A forintot is magával rántotta a hír.

2022. augusztus 9. kedd, 14:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma kiderült: augusztus 4. óta nem érkezik kőolaj Magyarországra a Barátság vezetéken. A bejelentés óta meredeken zuhan a Mol árfolyama. A cég délelőtt még körülbelül a hétfői zárás körüli szinten forgott, hirtelen azonban 5 százalékos mínuszba került. A hír a forintot és más tőzsdei részvényeket is magával rántott. Az euró ára a reggeli 393 körüli szintről 398 fölé ugrott, az OTP árfolyama is esik. 

A Mol szerint banki technikai problémák miatt zárták el a szállítást. "A Barátság vezetéken néhány napja szünetel a kőolajszállítás, mert tudomásunk szerint technikai problémák merültek fel a banki oldalon az orosz félt érintő tranzitdíj kifizetése kapcsán. Bár a Molnak több hétre elegendő tartaléka van, folyamatosan dolgozik a megoldáson, és egyeztetést kezdeményezett a díjkötelezettség átvállalásáról is" - közölte a hvg.hu érdeklődésére az olajcég.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet