BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn a mennybe ment a forint

Két hónapos csúcson jár a magyar fizetőeszköz az euróval szemben. A szakértők szerint folytatódhat az erősödés.

2022. augusztus 8. hétfő, 10:11

Fotó: Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két hónapos csúcson jár a forint az euróval szemben a nemzetközi devizapiacokon. Hétfőn nyitás után 393 forint alá csökkent az euró ára, alig 392 forinton járt fél 10 után a jegyzés. A dollárral szemben 384-ig esett a keresztárfolyam, ez is egy hónapos rekord. A szakértők ráadásul további erősödést várnak. 

"A pénteki kereskedésben a 394-395-ös támasz-zóna alá süllyedt a jegyzés, amennyiben ma is meg tud maradni alatta, a technikai kép további forinterősödés irányába mutat, ez esetben 389-390-nél húzódik a következő támasz" - mondta a forintról az Equilor.

"Az elmúlt időben erősödés jeleit mutatta a forint, így már a 393 forintos szinteket próbálja meg letörni az euró/forint árfolyama. Ez a szint az elmúlt hetekben többször is megállította a forint erősödését, így az ezen való átjutást követően akár megnyílhatna az út a további forinterősödés előtt. A héten érkező magyar inflációs adatot érdemes lesz figyelni, hiszen a vártnál magasabb eredmény akár újabb nagyobb mértékű kamatemelésre ösztönözhetné az MNB-t" - írta reggeli hírlevelében a KCB Equities. 

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet