Két hónapos csúcson jár a forint az euróval szemben a nemzetközi devizapiacokon. Hétfőn nyitás után 393 forint alá csökkent az euró ára, alig 392 forinton járt fél 10 után a jegyzés. A dollárral szemben 384-ig esett a keresztárfolyam, ez is egy hónapos rekord. A szakértők ráadásul további erősödést várnak.
"A pénteki kereskedésben a 394-395-ös támasz-zóna alá süllyedt a jegyzés, amennyiben ma is meg tud maradni alatta, a technikai kép további forinterősödés irányába mutat, ez esetben 389-390-nél húzódik a következő támasz" - mondta a forintról az Equilor.
"Az elmúlt időben erősödés jeleit mutatta a forint, így már a 393 forintos szinteket próbálja meg letörni az euró/forint árfolyama. Ez a szint az elmúlt hetekben többször is megállította a forint erősödését, így az ezen való átjutást követően akár megnyílhatna az út a további forinterősödés előtt. A héten érkező magyar inflációs adatot érdemes lesz figyelni, hiszen a vártnál magasabb eredmény akár újabb nagyobb mértékű kamatemelésre ösztönözhetné az MNB-t" - írta reggeli hírlevelében a KCB Equities.
