BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó negyedévet zárt a 4iG

Növelte a bevételét és a nyereségét, valamint a térség meghatározó infokommunikációs társaságává vált az első negyedévben a 4iG Nyrt. A nemzetközi pénzügyi standardok (IFRS) szerint készített beszámolójuk szerint az idei első 3 hónapban 48,9 milliárd forint értékesítési árbevételt és 2,2 milliárd forint adózott eredményt ért el. A tavalyi azonos időszakban 15,3 milliárd forint árbevétellel és 566 millió forint adózott eredménnyel zártak.

2022. május 31. kedd, 18:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

2022 első negyedév végére lezárult a cégcsoport transzformációja, a 4iG Nyrt. a régió egyik meghatározó infokommunikációs vállalatcsoportjává vált.

A cégcsoport átalakulásával Magyarországon a távközlési szegmensben a második legnagyobb vállalat, míg az informatikában őrzi piacvezető rendszerintegrátor szerepét.

A lezárt akvizíciók nagyot lendítettek a csoport eredménymutatóin: első negyedévben a vállalatcsoport IFRS szerinti konszolidált árbevétele 48,9 milliárd forintra, EBITDA-ja pedig 14,5 milliárd forintra növekedett.

A társaság nettó árbevételének 68 százalékát, EBITDA-jának 88 százalékát már a távközlési szegmens biztosította.

A 4iG jövőbeli növekedési terveit támogatja a Rheinmetall-lal kötött partneri megállapodás, amely a védelmi iparban is új nemzetközi piaci lehetőségeket nyit a cégcsoport számára.

Az első negyedév vállalati eseményei közül kiemelték a távközlési portfóliójuk apportálását az Antenna Hungáriába. A 4iG ezt követően informatikai rendszerintegrátorból távközlési és informatikai szolgáltatásokat kínáló, nemzetközi infokommunikációs cégcsoporttá fejlődött, miközben a Nyugat-Balkán meghatározó szakmai befektetővé léptek elő, és maguk is nemzetközi beruházókkal gyarapodtak. Közülük a legjelentősebb a Rheinmetall AG, amely stratégiai partnerként 25 százalékot meghaladó részesedést szerzett a cégcsoportban.

A német vállalattal kötött partneri együttműködéstől azt remélik, hogy a védelmi iparban nemzetközi lehetőségek nyit meg a 4iG előtt. A közlemény ezen felül az infokommunikációs vállalatok konszolidálását, az egységes szervezeti és irányítási struktúra kialakítását fogalmazta meg célként, hogy egységes márkanévvel, a társaság piaci súlyának megfelelő hatékonysággal léphessenek föl a magyarországi és nemzetközi piacokon - írta tőzsdei társaság.

A 4iG tavaly 93 milliárd forint nettó árbevétellel zárt, több mint 62 százalékkal haladva meg a 2020-ast. A 6,35 milliárd forintos adózott eredmény 85 százalékos emelkedést jelentett éves összevetésben. A társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriás kibocsátója, részvényei 759 forinton zártak kedden, értékük egy éven belül 602 és 1134 forint között változott.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet