BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiütötték a forintot, majd még lejjebb került

Szerda reggel is folytatódott a forintgyengülés, az euró árfolyama a 377-es szint felé indult.

2022. április 6. szerda, 07:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kedd kora esti jegyzésekhez képest gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda kora reggel a nemzetközi bankközi devizapiacon.

Az euró árfolyama szerda reggel hét óra körül a 376,50 és a 377 forintos szint között mozgott, igaz, utóbbi szintet nem érte el. Ez forintgyengülést jelent a kedd esti szintekhez képest, amikor alig több mint 375 forintot kellett adni egy euróért. A dollárral szemben is gyengült a magyar deviza, így az árfolyam a 343-344 forintos tartományból a 345-346 forintos sávba költözött át. 

A forintot kedden reggel még jóval erősebb volt, akkor az euró jegyzése 370 forint alatt volt. Kedden délután azonban az Európai Bizottság bejelentette, megindítja Magyarországgal szemben a jogállamisági eljárást, ezt követően pedig meredek lejtőre került a forint árfolyama. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet