BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megerősödve zárt kedden a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 33,36 pontos, 0,07 százalékos emelkedéssel, 51 295,36 ponton zárt kedden.

2022. február 15. kedd, 17:46

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: magas forgalom mellett, a kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően pluszban zárt a magyar tőzsde, 0,07 százalékos erősödésével azonban alulteljesítette a nyugat-európai tőzsdéket.

A jó nemzetközi hangulat azzal magyarázható, hogy úgy tűnik az orosz konfliktus nem éleződik - tette hozzá az elemző.

A Mol változatlan árfolyamon, 2648 forinton zárt, forgalma 1,8 milliárd forint volt. Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,29 százalékkal 17 355 forintra csökkent, forgalmuk 10,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2,0 forinttal, 0,46 százalékkal 433,50 forintra nőtt, forgalma 52,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,70 százalékkal 7950 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4140,47 ponton zárt kedden, ez 8,95 pontos, 0,22 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva - írja az MTI.

Tér Diána
Tér Diána

Ez is érdekelhet