BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséggel nyithatnak az európai tőzsdék

Indexcsökkenésre lehet számítani csütörtökön az európai tőzsdék nyitásakor. A tőzsdén kívüli árfolyamok alapján a vezetői indexek 0,2 százalékos csökkenéssel kezdhetik a kereskedést - írja az MTI.

2021. szeptember 2. csütörtök, 08:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerdán az európai indexek nyereséggel zártak, Frankfurt kivételével: az FTSE EuroFirst 300 és a Stoxx Europe 600 kompozit indexek 0,47 és 0,48 százalékos erősödéssel fejezték be a szerdai tőzsdenapot, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,74 százalékkal végzett magasabban.

Az indexek elsősorban a némi csökkenéssel együtt is kedvező európai feldolgozóipari teljesítménymutatóknak, illetve vállalati eredménybeszámolóknak köszönhetően emelkedtek szerdán.

A londoni FTSE-100 index 0,42 százalékkal zárt magasabban. Párizsban a CAC-40 index 1,18 százalékos emelkedéssel két heti csúcson zárt. Milánóban 0,66 százakkal erősödött a tőzsdeindex, megközelítve ezzel az augusztus közepén elért 13 éves csúcsot. A madridi tőzsdeindex 1,64 százalékos erősödéssel három heti csúcson végzett.

Az ázsiai indexek alacsony forgalom mellett estek.

Frankfurtban a DAX index 0,07 százalékkal zárt alacsonyabban, miután júliusban 5,1 százalékkal esett vissza a kiskereskedelmi forgalom. Elemzők 0,9 százalékos csökkenést vártak a júniusi 4,5, illetve a májusi 4,6 százalékos növekedés után.

A szerdai kereskedést az amerikai tőzsdeindexek vegyesen fejezték be. A DJIA index csökkent, az S&P-500 index kissé emelkedett, a Nasdaq Composite új rekordon fejezte be a kereskedést.

A csütörtöki globális tőzsdenap is vegyes indexekkel indult a távol-keleti piacokon. Az európai kezdés előtt másfél órával a tokiói index 0,1 százalékos veszteséget mutatott, a sanghaji 0,5 százalékkal járt nyereségben, a sencseni viszont 0,5 százalékkal veszteségben. A hongkongi index 0,2 százalékkal, a szöuli 0,8 százalékkal csökkent.

Az olajár csütörtökön is csökkent. Az OPEC és a nagy olajtermelők informális együttműködése az OPEC+ szerdán megállapodott kitermelés korábbi terveknek megfelelő ütemű növelésében. Eszerint az olajtermelést decemberig napi 400 ezer hordóvak növelik minden hónapban.

Az európai kereskedés kezdete előtt másfél órával a Brent nyersolaj ára hordónként 71,37 dolláron 0,31 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben, a WTI ára pedig 0,36 százalékkal csökkent 68,34 dollárra.

Az arany spot ára 1813,71 dollár unciánként, változatlan. Az eurót 1,1839 dolláron jegyzik, 0,01 százalékkal gyengébben.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet