BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel kezdtek a nyugat-európai indexek

Erősödéssel kezdték a keddi kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók.

2021. április 6. kedd, 09:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 index 1,28 százalékos, a frankfurti DAX30 index 1,34 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,87 százalékos pluszban indította a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,67 százalék erősödéssel kezdett.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 67 centtel (1,08 százalékkal) 62,82 dollárra emelkedett a keddi európai tőzsdenyitás idejére.

Az arany unciánként 0,19 százalékkal (3,45 dollárral) 1732,25 dollárra drágult.

Az euró 1,1808 dollárra gyengült a hétfő esti 1,1817 dollárról.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet