BUX 138505.37 0,64 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén már jól fizetne az Alteo

Az Alteo igazgatósága részvényenként 24 forint osztalékot javasol

2021. március 26. péntek, 21:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. igazgatósága részvényenként bruttó 24 forint osztalék kifizetésére tesz javaslatot a 2020-as év után, az osztalékról az április 19-re kitűzött éves rendes közgyűlés dönt - közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett közgyűlési meghívóban.

A társaság tavaly nem fizetett osztalékot a részvényeseinek.

Az Alteo Nyrt. a járvány ellenére is 29 százalékos árbevétel- és 116 százalékos nyereségnövekedéssel zárta a 2020-as évet. Az IFRS (nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok) alapján készült, nem auditált, konszolidált kimutatás szerint az árbevétel 32,981 milliárd forintra, a nettó eredmény 591 millió forintra nőtt tavaly.

Szabó István M.
Szabó István M.

Ez is érdekelhet