BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zárt Nyugat-Európa

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.

2021. február 24. szerda, 18:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A londoni FTSE-100 mutató 0,53 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index 0,80 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,31 százalékkal erősödött keddi záróértékéhez képest.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,46 százalékos pluszban fejezte be a napot.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,74 százalék, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,57 százalék, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,14 százalék pluszt jelzett.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,43 dollárral (2,23 százalékkal) 65,91 dollárra nőtt.

Az arany ára unciánként 0,50 százalékkal (8,95 dollárral) 1796,95 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet