BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A pozitív nemzetközi hangulat ráragadt Budapestre is

A pozitív nemzetközi hangulatnak köszönhetően a magyar részvényindex is erősödött, elsősorban a Mol és az OTP jó teljesítményének hatására - mondta az MTI-nek Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője.

2021. február 2. kedd, 18:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 397,18 pontos, 0,91 százalékos emelkedéssel, 44 101,05 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 10,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.

A Mol emelkedését támogathatta, hogy a vállalat reggel publikálta a januári finomítói marzsokat - mondta Bosnyák Zsolt, az Equilor elemzője. Az OTP árfolyamát mozgató hír nem jelent meg, a papír a nemzetközi hangulatot követte, mint fogalmazott az európai bankok jól teljesítettek. A Richternél technikai korrekciót említett az elemző, a Magyar Telekom záróára pedig nem változott a hétfőihez képest, a papír forgalma is alacsony maradt.

Az elemző szerint a nemzetközi hangulat hátterében a jó gyorsjelentések álltak (az S&P 500-as index kosarát alkotó vállalatok közül hétfő estig 186 hozta nyilvánosságra gyorsjelentését, közülük 84 százalék az elemzői várakozásokat meghaladó eredményekről tudott beszámolni). Emellett javulnak az Egyesült Államokban a járványadatok, az amerikai mentőcsomaggal kapcsolatban is pozitív fejlemények érkeztek, illetve csillapodott a reddites kisbefektetők okozta turbulencia is.

A Mol 30 forinttal, 1,35 százalékkal 2250 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 180 forinttal, 1,31 százalékkal 13 890 forintra nőtt, forgalmuk 4,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott 393,50 forintot ért, forgalma 122,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,12 százalékkal 8255 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,3 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3721,16 ponton zárt kedden, ez 7,86 pontos, 0,21 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Pluszban zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - adta hírül az MTI.

A londoni FTSE-100 mutató 0,77 százalékos, a frankfurti DAX index 1,56 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,86 százalékos erősödéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,69 százalékkal emelkedett hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor erősödést jeleztek a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 1,90 százalék, az S&P-index 1,67 százalék, a Nasdaq mutató pedig 1,40 százalék pluszban állt.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,36 dollárral (2,44 százalékkal) 57,09 dollárra emelkedett.

Az arany ára unciánként 1,27 százalékkal (23,65 dollárral) 1840,35 dollárra süllyedt.

Az euró 1,2029 dollárra gyengült a reggeli 1,2068 dollárról.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet