BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A járvány miatti korlátozások mélybe taszították a részvényindexeket

Az európai tőzsdéken rossz a hangulat, aminek az az oka, hogy Nyugat-Európában több városrészben, országrészben is jelentettek különböző korlátozásokat a koronavírus terjedése miatt, és ez kihat a piacokra is - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek.

2020. október 15. csütörtök, 18:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 316,15 pontos, 0,94 százalékos csökkenéssel, 33 180,52 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 7,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A vezető részvényeket mozgató hír nem érkezett. Csak a Mol erősödött, miután az utóbbi napokban történt sajátrészvény-vásárlás támasztja a papírt. Az OTP, a Richter és a Magyar Telekom árfolyamát a rossz nemzetközi hangulat módosította lefelé - mondta Török Lajos az MTI-nek.

A Mol 2 forinttal, 0,12 százalékkal 1656 forintra erősödött, 1,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 225 forinttal, 2,28 százalékkal 9625 forintra csökkent, forgalmuk 3,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 1,11 százalékkal 355 forintra esett, forgalma 168,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 110 forinttal, 1,65 százalékkal 6560 forintra gyengült, a részvények forgalma 976,2 millió forintot ért el.

A BUMIX 3336,03 ponton zárt csütörtökön, ez 9,72 pontos, 0,29 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Nagy indexcsökkenéssel zártak az európai tőzsdék

Gyenge kezdés után nagy veszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok - írta az MTI.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 1,97 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 2,10 százalékkal zárt alacsonyabban, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 2,47 százalékkal csökkent.

Londonban 1,76 százalékkal végzett alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 2,54 százalékkal, a CAC-40 Párizsban 2,11 százalékkal csökkent zárásra. Milánóban 2,74 százalékos, Madridban 1,44 százalékos indexcsökkenéssel fejeződött be a tőzsdenap.

A befektetői hangulatot elsősorban a járványvédelmi szigorítások terhelték meg. A csökkenést az autóipari és olajipari részvények vezették, mindkét ágazati mutató több mint három százalékkal gyengült.

Az olajár csökkent, a piacok a szigorodó járványvédelmi korlátozások miatt a kereslet gyengülésére számítanak. A nap folyamán három százalékkal is lejjebb ment az olaj ára, ami a vártnál nagyobb amerikai készletcsökkenés láttán később mérséklődött. A Brent az európai kereskedési idő végén 1,62 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedésben hordónként 42,62 dolláron, a WTI ára pedig 1,66 százalékkal 40,36 dollárra csökkent.

Az eurót 0,37 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1703 dolláron, az arany spot ára 0,17 százalékkal unciánként 1904,82 dollárra emelkedett.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet