BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősen kezdtek az európai tőzsdék

Egy százalék körüli nyereségekben indult a kereskedés hétfőn a főbb nyugat-európai részvénypiacokon. A befektetőket megnyugtatták azok a beszámolók, hogy jobban van az új koronavírussal megfertőződött amerikai elnök, és már hétfőn kiengedhetik a kórházból. A BUX is zöldben kezdett. - írja az MTI.

2020. október 5. hétfő, 09:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni tőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 1,05 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,72 százalékos, a párizsi CAC-40 1,14 százalékos, a milánói FTSE MIB 0,85 százalékos, a madridi IBEX 35 index pedig 0,89 százalékos pluszban nyitotta a hetet. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 24,86 pontos emelkedéssel, 33 474,70 ponton kezdett.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,73 százalékos emelkedéssel indította a napot.

A kereskedés első néhány perce után azonban Londonban 1,11 százalékos, Frankfurtban 1,03 százalékos, Párizsban 1,01 százalékos, Milánóban 0,99 százalékos, Madridban pedig 1,12 százalékos nyereségben állt a vezető tőzsdeindex.

Az eurót 1,1725 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon délelőtt kilenc órakor, 0,07 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz a pénteki záráshoz képest.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul. A decemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 1,71 százalékos pluszban, 39,94 dolláron, a novemberi szállítású WTI pedig 1,75 százalékos nyereségben, 37,70 dolláron forgott kilenc órakor.

A Donald Trump elnök egészségi állapotának javulásáról szóló beszámolók mellett felfelé húzzák az olajárakat azok a hírek, hogy Norvégiában szélesedik az olajbányászok sztrájkja, így már napi 300 ezer hordó esik ki a termelésből.

Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,31 százalékkal, 1892,81 dollárra, a decemberi szállítású aranyé pedig 0,47 százalékkal 1898,70 dollárra süllyedt a New York-i árupiacon.

Pénteken jórészt emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek, a kereskedés végére enyhült az eladási nyomás, miután a Trump elnök megbetegedéséről szóló hír hatását nagyban ellensúlyozta az újabb amerikai gazdaságösztönző csomag elfogadásába vetett remény erősödése. Londonban 0,39 százalékkal, Párizsban 0,02 százalékkal, Milánóban 0,01 százalékkal, Madridban pedig 0,35 százalékkal emelkedett az irányadó mutató, míg Frankfurtban 0,33 százalékkal csökkent.

A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,25 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,22 százalékkal nőtt, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,10 százalékkal esett pénteken.

New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,48 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,96 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 2,22 százalékos mínuszban zárt pénteken. A határidős indexek azonban 0,6 százalék körüli emelkedést valószínűsítenek hétfőre.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet