BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödtek az európai tőzsdeindexek

Egy százalék körüli pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden - írja az MTI.

2020. május 26. kedd, 20:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 1,2 százalékos, a frankfurti DAX index 1 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 1,5 százalékos erősödéssel fejezte be a napot. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,94 százalékkal erősödött hétfői záróértékéhez viszonyítva.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor erős pluszt jeleztek a New York-i tőzsdemutatók, a DJIA 2,75 százalékkal, a Nasdaq 1,13 százalékkal, az S&P-index pedig 1,95 százalékkal erősödött.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 15 centtel (0,42 százalékkal) 35,68 dollárra emelkedett. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónként 61 centtel (1,78 százalékkal) 33,86 dollárra drágult.

Az arany ára unciánként 1,67 százalékkal (29,05 dollárral) 1706,45 dollárra esett.

Az euró 1,0988 dollárra erősödött a reggeli 1,0919 dollárról.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet