BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitott New York

Indexemelkedéssel nyugtázták kedden az amerikai tőzsdeindexek az olajárakban bekövetkezett nagy emelkedést és a járványügyi korlátozások remélhető enyhítését.

2020. május 5. kedd, 15:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 1,01 százalékkal, az S&P-500 index 1,11 százalékkal, a Nasdaq Composite index 1,81 százalékkal kezdte magasabban a kereskedést.

Az amerikai piacok nyitásakor az európai tőzsdeindexek is nagy, 1-1,5 százalékos nyereségben jártak, szintén a korlátozások enyhítésétől várt gazdasági élénkülés reményében az MTI szerint.

Az amerikai indexek hétfőn fordították meg az előző két napot meghatározó gyengülő tendenciát. Hétfőn a nagy technológiai és internetes cégek körében bekövetkezett árfolyamerősödés és az olajárak emelkedése szabadította fel az amerikai-kínai politikai ellentétek eszkalálódása miatt kialakult nyomás alól a tőzsdeindexeket.

A keddi nagy olajáremelkedés tükrében a nagyobb olajipari cége, így az Exxon Mobil Corp és a Chevron Corp részvénye már a tőzsdén kívül forgalomban 2 százalékos erősödést ért el.

Az amerikai kereskedés kezdetén a WTI nyersolaj ára 15,01 százalékkal állt magasabban a keddi globális kereskedésben hordónként 23,45 dolláron, a Brent ára pedig 10,11 százalékkal járt magasabban 29,95 dolláron. A WTI az év eleje óta 61,6 százalékot, a Brent 54,7 százalékot veszített az árából.

Az eurót 0,41 százalékkal jegyzik gyengébben 1,0861 dolláron, az arany spot ára 0,22 százalékkal unciánként 1698,05 dollárra csökkent.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet