BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős napja volt Budapestnek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 955,41 pontos, 2,97 százalékos emelkedéssel, 33 173,40 ponton zárt pénteken.

2020. április 17. péntek, 21:20

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 13,8 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, hogy mind az európai, mind az amerikai részvénypiacok pozitív tartományban mozognak. Makrohírek nem voltak, és jelentősebb vállalati jelentések sem érkeztek, a hangulatot a gazdaságok fokozatos újranyitása, illetve a járványhelyzettel kapcsolatos optimizmus dominálta.

Az elemző szerint ez támogatóan hatott a hazai parkettre is, a BÉT emelkedéssel zárta a hét utolsó napját. A legjobban szereplő blue chip az elmúlt napok leggyengébb szereplője az OTP volt, mely több mint 5 százalékos pluszban zárt, de valamennyi hazai nagypapír pozitív tartományban zárt - mondta.

A Mol 56 forinttal, 2,77 százalékkal 2076 forintra erősödött, 2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 450 forinttal, 5,61 százalékkal 8475 forintra nőtt, forgalmuk 8,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5,50 forinttal, 1,50 százalékkal 372,50 forintra emelkedett, forgalma 962,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 80 forinttal, 1,26 százalékkal 6430 forintra nőtt, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3211,51 ponton zárt pénteken, ez 15,02 pontos, 0,47 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet