BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európában vegyesen zártak a tőzsdék, az USA-ban nagy lendületet vettek az indexek

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI. Amerikában az európai tőzsdezárás után jelentős pluszokban álltak a vezető indexek.

2020. április 8. szerda, 21:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 mutató 0,47 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index pedig 0,23 százalékkal gyengült, míg a párizsi CAC-40 mutató 0,10 százalékkal erősödött. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,22 százalékos mínuszban zárta a kereskedést.

Az európai tőzsdezárás után - kelet-európai idő szerint este 9:00 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe és az S&P500 index 3,3, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 2,6 százalék erősödést jelzett.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 8 cent (0,25 százalék) emelkedéssel, 31,95 dolláron állt, a WTI 9 százalékos drágulást követően 25,73 dollárnál járt.

Az arany ára unciánként 0,15 százalékkal (2,50 dollárral) 1686,20 dollárra nőtt.

Az eurót 1,0871 dolláron jegyezték a reggeli 1,0882 dollár után.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet