BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól indult a hét a tőzsdéken - csak az OTP esett

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn a koronavírusos megbetegedések növekedésének a lassulásáról szóló adatokra - írta az MTI. A budapesti részvényindex kiesebb mértékben, de szintén erősödött.

2020. április 6. hétfő, 18:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 592,83 pontos, 1,84 százalékos emelkedéssel, 32 858,75 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 27,9 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött a pénteki záráshoz képest - összesített az MTI.

Különösen pozitív volt a hangulat a részvénypiacokon - véli Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője. A hétvégén több helyről is nagyon jó járványügyi hírek érkeztek, a befektetők jóval optimistábbak lettek a járvány várható kifutásával kapcsolatban, ennek köszönhetően szép emelkedés volt a nemzetközi piacokon. A magyar tőzsdén ez kevésbé volt jellemző, a Richternél és a Molnál látszik, az OTP azonban esett. Tulajdonképpen az OTP a világ egyetlen olyan bankrészvénye, amely mínuszban zárt - tette hozzá  szakértő.

A Mol 83 forinttal, 4,40 százalékkal 1968 forintra erősödött, 2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 3,19 százalékkal 8810 forintra csökkent, forgalmuk 21,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,41 százalékkal 360 forintra nőtt, forgalma 337,3 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 290 forinttal, 4,77 százalékkal 6375 forintra emelkedett, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3098,15 ponton zárt hétfőn, ez 175,37 pontos, 6,00 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Erősödéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék

A londoni FTSE-100 mutató 3,11 százalékos, a frankfurti DAX index 5,74 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 4,61 százalékos erősödéssel fejezte be a napot - írta az MTI.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 4,99 százalékos emelkedéssel zárta a kereskedést.

Az európai tőzsdezáráskor, 17.30-kor több mint négy és fél százalékos pluszt jeleztek a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 4,65 százalékkal, a Nasdaq 4,69 százalékkal, az S&P-index pedig 4,61 százalékkal erősödött pénteki záróértékéhez képest.

A kőolaj ára csökkent. Az európai börzék zárásakor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 1,89 dollárral (5,54 százalékkal) 32,22 dollárra süllyedt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 1,97 dollárral (6,95 százalékkal) 26,37 dollárra esett.

Az arany ára unciánként 2,48 százalékkal (40,70 dollárral) 1686,40 dollárra ugrott.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet