BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigantikus adósságba verte magát a Mol

A Mol 28,4 milliárd forintnyi kötvényt bocsátott ki. Az átlaghozam 1,91 százalékos lett.

2019. szeptember 20. péntek, 12:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tízéves futamidejű kötvényeket bocsátott ki a Mol - jelentette be az olajipari cég a tőzsde honlapján. A kötvények lejárata 2029. szeptember 24. A kibocsátott mennyiség 28,4 milliárd forint, összesen 28,64 milliárd forintnyi forrást vont be a társaság, mivel a meghirdetett kuponnál alacsonyabb kamaton adta el a papírokat.

A kötvények éves kamata 2 százalékos lesz, de az Mol 100,8535 százalékos árfolyamon tudta eladni a hitelpapírokat, ami 1,9055 százalékos átlaghozamot jelent. A hasonló futamidejű állampapírok hozama most 1,18 százalékos, vagyis a Mol az államnál 73 bázisponttal magasabb hozammal tudott hitelt felvenni.

A Mol hitelminősítése a Fitchnél és a Standard & Poor'snál is BBB- stabil kilátással.

Herman Bernadett
Herman Bernadett

Ez is érdekelhet