Mind a 30 részvény a Dow Industrialsban, valamint az S&P 11 ágazatában emelkedett szerdán. A Facebook és az Amazon.com részvényei több mint 7,5 százalékkal emelkedtek, a WTI közel 9 százalékot drágult.
A blue-chip index 945 ponttal, 4,3 százalékkal 22737-re emelkedett. Az S&P 500 4,3 százalékkal erősödött, a tech-cégeket tömörítő Nasdaq Composite 5 százalékos pluszban állt meg. Ekkora napon belüli erősödést 2009 óta nem produkáltak az amerikai tőzsdék - írja a WSJ.
Az elmúlt napokban jelentősen estek az indexek. A Fed kamatemelési üteme, a Kínával folytatott kereskedelmi háború és a csökkenő olajárakkal kapcsolatos aggodalmak a negyedik negyedévben nagyrészt a befektetőket sújtották, és mindhárom nagy amerikai indexet lenyomták. A Dow 18,8 százalékkal van az októberi csúcsától, míg az S&P 19,8 százalékkal maradt el a rekordtól. Mindkét index esése elmaradt a 20 százalékos zuhanástól, amely egy medvepiac kezdetét jelentené. Így viszont még kitarthat a 2009 márciusában, a pénzügyi válság nyomán indult bikapiac.
