BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esés után egy kis emelkedés az amerikai tőzsdén

Vegyesen nyitottak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói - írta az MTI a Reutersre hivatkozva.

2018. december 21. péntek, 16:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,05 százalékos emelkedéssel, a részvények szélesebb körét felölelő SP500 index 0,08 százalékos mínusszal, a technológiai papírok Nasdaq Composite indexe pedig 0,69 százalékos plusszal kezdte a kereskedést. Nyitás után néhány perccel mindhárom index pluszba fordult.

A pénteki tengerentúli tőzsdenyitás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 91 cent csökkenéssel 53,44 dolláron állt.

Ugyanekkor Londonban a FTSE100 index 0,24 százalék, Párizsban a CAC40 index 0,49 százalék mínuszban állt, a frankfurti DAX pedig 0,21 százalék csökkenést jelzett.

Veszteséggel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. A Dow Jones 1,99 százalékkal, az S&P 500 1,75 százalékkal, a Nasdaq Composite mutatója 1,63 százalékkal lett alacsonyabb az előző napi záráshoz képest.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet