BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változás jön a 4ig szerkezetében

Három leányvállalatának beolvadásáról döntött a 4iG Nyrt. csütörtöki rendkívüli közgyűlésén, az egyesülés időpontjaként december 31-ét jelölték meg - közölte a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

2018. december 13. csütörtök, 18:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közgyűlés döntött arról, hogy a társaságba beolvadjanak kizárólagos leányvállalatai: az Axis Rendszerház Informatikai Fejlesztő és Tanácsadó Kft., a HUMANsoft Elektronikai Kft. és a Mensor3D Kft - írják a közleményben.

A közgyűlés elfogadta a 4iG Nyrt. átalakulási tervét, a befogadó társaság változatlan cégformában, nyilvánosan működő részvénytársaságként működik tovább. A közgyűlés döntött arról is, hogy a kilépni szándékozó részvényesek részére részvényenként 127 forintot fizetnek az egyesülés cégbejegyzését követő 60 napon belül. A kilépő részvényesek részvényei a részvénytársaság saját részvényei lesznek.

A 4iG. Nyrt. információ-technológiai szolgáltatásokat kínál, a beolvadással alaptőkéje 1,88 milliárd forint lesz. A cég részvényei a BÉT standard kategóriájában forognak. A papírok csütörtöki záróára 1850 forint volt, 1,65 százalékkal, 30 forinttal magasabb az előző napinál.

A cég főrészvényese a Mészáros Lőrinc, az ország második leggazdagabb emberének érdekeltségébe tartozó Konzum PE Magántőkealap (26,74) és az Opus Global Nyrt. (13,79 százalék), valamint a REPRO I Invest Kft. (22,57 százalék)

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet