BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge kezdés New Yorkban

Negatív korrekcióval indult csütörtökön a kereskedés az előző napi 2,5-3 százalékos indexnyereség után.

2018. november 29. csütörtök, 16:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,09 százalék, az S&P-500 index 0,31 százalék, a Nasdaq Composite index 0,34 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.

Az olajár az amerikai kereskedés kezdetére már emelkedett, bár a WTI csütörtökön korábban az idén először 50 dollár alatti szintet is érintett. Szerdán ugyanis a szaúdi energiaipari miniszter kijelentette, hogy "nem ők lesznek az egyetlenek akik korlátozzák a termelést", illetve az orosz elnök is "megfelelőnek" nevezte a hatvan dolláros (Brent) olajárat.

Az amerikai kereskedés kezdetén a WTI 1,77 százalékkal állt magasabban, hordónként 51,18 dolláron, a Brent ára 1,17 százalékkal 59,78 dollárra emelkedett.

Az eurót 0,10 százalékkal jegyezték magasabban, 1,1377 dolláron, az arany ára 0,24 százalékkal 1232,80 dollárra emelkedett unciánként.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet