BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősen kezdett New York

Nagy indexemelkedéssel indult a kereskedés hétfőn az amerikai értékpapírpiacokon a pénteki veszteséges zárás után - írja az MTI.

2018. november 26. hétfő, 15:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A DJIA-30 index 0,44 százalék, az S&P-500 index 0,96 százalék, a Nasdaq Composite index 1,21 százalék emelkedéssel indult neki a hétfői kereskedésnek.

A pozitív kezdés elsősorban a technológiai ágazatnak volt köszönhető, a Facebook, Amazon, Apple, Netflix és Alphabet részvények mindegyike egy százalékot meghaladó erősödést ért el a nyitás előtt is a tőzsdén kívüli kereskedelemben az elmúlt héten elszenvedett veszteségeik korrekciójaként.

Hasonlóképpen felfelé korrigált az olajár is a pénteki nagy esést követően. A Brent hat százalékkal, a WTI 7,7 százalékkal esett pénteken.

Az amerikai kereskedés kezdetén a WTI 1,69 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben hordónként 51,27 dolláron, a Brent ára 1,80 százalékkal ment fel 60,10 dollárra.

Az eurót 0,19 százalékkal jegyezték erősebben 1,1357 dolláron, az arany ára 0,15 százalékkal emelkedett unciánként 1230,90 dollárra.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet