BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséggel zárt a New York-i tőzsde

A világgazdasági növekedés lassulásával kapcsolatos aggodalmak rontották a piaci hangulatot, és erőteljesen visszavetették a befektetői kockázatvállalási hajlandóságot - írta az MTI.

2018. november 9. péntek, 23:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyengüléssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói - írta az MTI a Reutersre hivatkozva.

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 201,59 ponttal, 0,77 százalékkal 25 989,63 pontra esett.

Az S&P 500-as mutatója 25,7 ponttal, 0,92 százalékkal gyengült, és 2781,13 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 123,98 ponttal, 1,65 százalékkal lett alacsonyabb és 7406,9 ponton zárt.

A pénteki kereskedés legnagyobb vesztesei közé tartozott a technológiai és az ipari részvények mellett az energiaszektor és a nyersanyagipar.

A Brent ára április óta most pénteken első alkalommal csökkent 70 dollár alá, és a 60 dollár alatti WTI ár is nyolc havi mélypontnak számít. Az olajár az októberben elért négyéves csúcshoz képest már húsz százalékkal csökkent.

Az amerikai-kínai kereskedelmi feszültség annak várható gazdasági következményei miatt kétségeket támaszt a világ olajkeresletének növekedésével szemben, ez árcsökkentő hatású.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet