BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negatív korrekcióval nyitott New York

A szerdai nagy, két százalék feletti indexnyereség után negatív korrekcióval nyitottak csütörtökön a főbb amerikai tőzsdék.

2018. november 8. csütörtök, 15:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,16 százalék, az S&P-500 index 0,33 százalék, a Nasdaq Composite index 0,37 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.

Az árfolyamok szerdai nagy emelkedése a félidős választási eredmény ismeretében a befektetők elől elhárult bizonytalanságnak volt köszönhető. A DJIA és S&P indexek szerdán 1982 óta a legnagyobb egy napi nyereséget érték el ennek köszönhetően.

Csütörtökön a piac figyelme azonban már a Fed kétnapos kamatdöntő ülésének eredményére és annak indoklásában várt monetáris politikai jelzésekre irányul. Elemzői konszenzus szerint a Fed nem változtat az irányadó kamatsávon, jelzéseket tehet viszont egy meredekebb kamatpályára vonatkozóan.

Az olajár csökkent, az amerikai piaci nyitáskor a WTI hordónként 61,22 dolláron 0,73 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben, a Brent ára pedig 0,62 százalékkal 71,62 dollárra csökkent.

Az eurót 1,1439 dolláron jegyzik, 0,11 százalékkal erősebben, az arany ára 0,10 százalékkal unciánként 1225,00 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet