BUX 138792.55 0,85 %
OTP 44570 1,34 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 85,90 pontos, 0,23 százalékos emelkedéssel, 37 485,01 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2018. október 18. csütörtök, 18:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legtöbb nyugat-európai tőzsde mínuszban zárt, a magyar börze viszont a nap végére fordítani tudott a negatív hangulatból. A BUX kis pluszban fejezte be a kereskedést, az OTP, a Magyar Telekom és a Richter részvényei is erősödtek - mondta Soós Frigyes, az OTP Treasury üzletkötője az M1-en.

Csütörtök délelőtt jelentették be a Napi.hu Magyar Részvénypiac 2018 című konferenciáján, hogy hamarosan összeolvad a Konzum és az Opus, ezzel pedig a Budapesti Értéktőzsde negyedik legnagyobb cége jöhet létre.

A kereskedést egy időre felfüggesztették, majd ennek feloldását követően a két papír árfolyama emelkedni kezdett. Ez a lendület azonban nem tartott ki, a Konzum 0,9, az Opus 0,6 százalékos mínuszban zárt.

A Mol ára nem változott, 3040 forintot ért, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,49 százalékkal 10 300 forintra erősödött, forgalmuk 5,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,26 százalékkal 393 forintra nőtt, forgalma 248,8 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 10 forinttal, 0,19 százalékkal 5400 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,8 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3744,97 ponton zárt csütörtökön, ez 21,79 pontos, 0,59 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet