BUX 139144.50 1,1 %
OTP 44680 1,59 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bejelentették a fúziót, máris szárnyal a Konzum és az Opus

Csütörtök délelőtt jelentették be a Napi.hu Magyar Részvénypiac 2018 című konferenciáján, hogy hamarosan összeolvad a Konzum és az Opus, ezzel pedig a Budapesti Értéktőzsde negyedik legnagyobb cége jöhet létre. A papírokra kora délután máris lecsaptak a befektetők.

2018. október 18. csütörtök, 13:44

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fúzióra készül két tőzsdei cég, a Konzum és az Opus. A szerda délelőtti bejelentést megelőzően felfüggesztették a két társaság részvényeinek kereskedését a BÉT-en. A társaságok igazgatóságai október 17-én határoztak arról, hogy az egyesülésről szóló döntés meghozatalához szükséges előkészítő munkálatokat megkezdik. A fúzióról szóló döntés ésszerű határidőben történő meghozatala érdekében közös ütemtervet dolgoznak ki.

A kereskedés ma 13 órától indult újra, de ekkor még csak előkészítési szakasz volt, majd következett az ajánlatgyűjtési részszakasz, és az ármeghatározás és kötés részszakasz. 13:30-kor már kiderült, hogy mi történt a két cég árfolyamával.

Az Opus árfolyama a felfüggesztés utáni nyitóárhoz képest 5,1 százalékot emelkedve elérte az 533 forintos szintet, a Konzum pedig 5 százalékkal lódult meg felfelé, így 294 forintot ért a papír.

A két céget a legtöbbször Mészáros Lőrinc vállalkozó érdekeltségeiként emlegetik. Jászai Gellért a Konzum Nyrt. elnök-vezérigazgatója, az Opus Nyrt. igazgatótanácsának tagja a Napi.hu csütörtöki konferenciáján jelentette be a fúziót, azt mondta, hogy így a Budapesti Értéktőzsde negyedik legnagyobb társasága jöhet létre. A tulajdonosi viszonyokról pedig azt közölte, hogy Mészáros tulajdoni aránya nagyságrendileg a tőkeemelések lezárulta után a Konzumban 70 százalékos, míg az Opusban 80 százalék körül lesz.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Dániel.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet