A BÉT vezérigazgatója engedélyezte, így 13 órától újra lehet kerekedni az Opus Global és a Konzum papírjaival. Mindkét részvény reggel óta fel volt fgügesztve.
Ma délelőtt a Napi.hu Magyar részvénypiac 2018 elnevezésű konferenciáján kiderült, hogy fúzióra készül két tőzsdei cég. A cél a nemzetközi terjeszkedés, illetve, hogy ők adják a magyar GDP pár százalékát.
"A fúzió megvalósítása új teret nyithat a vállalatcsoport jelentős volumenű, régiós növekedési terveinek megvalósításához. Az egyesülést követően a jogutód társaság menedzsment által becsült kapitalizációja - mai árfolyamon és a jelenlegi piaci viszonyokkal számolva - elérheti a 350-400 milliárd forintot, miközben IFRS szerinti konszolidált saját tőkéje meghaladhatja a 320 milliárd, 2019 évre tervezett EBITDA-ja pedig a 30 milliárd forintot. Az egyesülésről a jogszabályok szerint döntő első közgyűlés tervezett időpontja 2018. december 3. Az érintett társaságok egyesülésének tervezett zárása 2019. március 31." - áll a vállalatok tájékoztatóiban.
Kép forrása: BÉT
