BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napja volt a Molnak

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 516,81 pontos, 1,39 százalékos csökkenéssel, 36 677,56 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 11,8 milliárd forint volt. A vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest, a Mol és az OTP árfolyama esett, a Richteré és a Magyar Telekomé erősödött - írta az MTI.

2018. június 5. kedd, 18:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1-en elmondta, míg a hétfői, közel 3,5 százalékos emelkedéssel felülteljesítő volt a BUX index, a keddi 1,39 százalékos eséssel - amit a Mol vezetett -, inkább alulteljesítő. Európában inkább jó volt a hangulat, a német tőzsde közel 1 százalékot emelkedett, de volt másfél százalék pluszban is.

Kifejtette, a BUX index lényegében egész nap negatív tartományban volt, kora délután volt egy pillanat, amikor plusz 1 pontig tudott emelkedni, de utána megint esett. Megalakult az olasz kormány, nagyjából azt akarják tenni, amit ígértek, aminek nem örültek a piacok, a tízéves olasz államkötvény hozama megint elkezdett emelkedni - mondta.

A Mol 70 forinttal, 2,53 százalékkal, 2700 forintra gyengült, 2,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 240 forinttal, 2,30 százalékkal, 10 210 forintra esett, forgalmuk 6,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,24 százalékkal, 425 forintra erősödött, forgalma 360,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 65 forinttal, 1,20 százalékkal, 5465 forintra nőtt, forgalmuk 1,4 milliárd forintot ért el.

Fotó: Napi.hu/Szabó Dániel

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet