BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van minek örülni New Yorkban

Egy százalékot meghaladó pluszban álltak a New York-i tőzsde irányadó indexei csütörtök este a kereskedés leállítása előtt mintegy két és fél órával - írja az MTI.

2018. május 10. csütörtök, 20:13

Fotó: Shutterstock
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető amerikai iparvállalat DJIA mutatója 1,08 százalékos, a tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor's 500-as mutatója 1,1 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 1,2 százalékos erősödést jelzett a szerdai záróértékéhez képest.

A befektetőket felbátorodtak, vásárolni kezdték a részvényeket azután, hogy napközben ismertetett adat szerint az elemzők által várt 0,3 százaléknál kisebb, 0,2 százalék volt az áprilisi infláció. A gyenge infláció alapján pedig arra következtettek a befektetők, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed nem sieti el a következő kamatemelést, ami végeredményben ronthatja a cégek profitját.

Az elmúlt két nap emelkedése után csütörtökön már szerényen csökkent a kőolaj ára a befektetők nyereségrealizálására.

A nyersolaj árát elsősorban az hajtotta fel, hogy miközben szűkül a globális kínálat, a kereslet egyre nagyobb. Árnövelő hatása volt annak is, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette az iráni atommegállapodás felmondását. A döntés növelte a konfliktus kockázatát a Közel-Keleten, ami veszélyeztetné a biztonságos olajellátást.

Csütörtök estig a technológiai részvények szerepeltek a legjobban a tőzsdéken. A Qualcomm például csaknem 3 százalékkal drágult, miután a chipgyártó 10 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot jelentett be.

Közép-európai idő szerint este fél nyolckor a New York-i árupiacon a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 20 centtel (0,28 százalékkal) 70,94 dollárra csökkent.

Az arany unciánkénti ára 8,60 dollárral, 0,65 százalékkal, 1321,60 dollárra nőtt New Yorkban.

A nemzetközi bankközi devizapiacon az euró 1,1928 dollárra erősödött a reggeli 1,1860 dollárról.

A kép forrása: Shutterstock.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet